Screenshot Inspiračního fóra

Jak skutečně jednat?

Episode Summary

Speciál k epizodě „Bill McKibben: Využít energii protistrany“ přináší záznam diskuze „Jak skutečně jednat?“ v původním znění, ve které místní odborníci společně s McKibbenem rozebírali lokální řešení environmentální krize, ekonomiku nerůstu a možnosti transformace energetiky.

Episode Notes

Hosté: 
Bill McKibben, americký odborník na životní prostředí. Jeho kniha Konec přírody z roku 1989 je považována za první populárně naučnou publikaci o klimatické změně a byla přeložena do dvaceti čtyř jazyků. Založil 350.org, globální grassrootové hnutí zabývající se environmentálními problémy a kampaněmi. 

Anna Kárníková, ředitelka Hnutí DUHA. Do neziskového sektoru přišla po působení na Úřadu vlády a v německé nadaci Friedrich-Ebert-Stiftung. Vystudovala evropská studia na Fakultě sociálních věd UK a politiku životního prostředí na London School of Economics.

Juraj Zamkovský, zakladatel občanského sdružení Priatelia zeme – Centrum pre podporu mistného aktivismu (CEPA). Zaměřuje se na programy podporující občanské aktivity a pomáhá komunitám ohroženým komerčními zájmy a popularizuje téma udržitelného rozvoje. V současnosti vede program usilující o energetickou soběstačnost regionu Poľana.

Moderátor:
Jakub Patočka, šéfredaktor internetového Deníku Referendum. V roce 1989 byl jedním ze zakladatelů Hnutí Duha a deset let byl předsedou této organizace.