Screenshot Inspiračního fóra

Jak proměnit strach

Episode Summary

Tentokrát vám speciál k epizodě "Christian Weißgerber: Manuál k nápravě rasismu" přinášíme dříve, než epizodu samotnou. Tomáš Halík a Josef Pazderka se totiž ve společné debatě věnují velmi aktuálnímu tématu strachu a tomu, jak s touto emocí nakládat rozumně a produktivně.

Episode Notes

Hosté:
Tomáš Halík je profesor Filozofické fakulty UK, člen prezidia České křesťanské akademie a farář kostela Nejsvětějšího Salvátora. Věnuje se mezináboženskému dialogu. Za komunistického režimu působil v náboženském a kulturním disentu. Po roce 1989 byl hostujícím profesorem mimo jiné na univerzitách v Oxfordu, Cambridge a Harvardu. V roce 2014 mu byla udělena Templetonova cena za celoživotní dílo.

Josef Pazderka je český novinář a reportér. Vystudoval historii na FF UK a rozvojová studia na Oxford Brookes University. V letech 2006 až 2010 byl zpravodajem ČT v Rusku a mezi lety 2012 a 2016 informoval o Polsku, Pobaltí a východní Evropě z Varšavy. Od listopadu 2016 byl zástupcem šéfredaktora webu Aktuálně.cz, od dubna 2018 je jeho šéfredaktorem.

Tato epizoda vznikla v rámci projektu MIND, který je financovaný Evropskou Unií. #whatishome